XII. C - 2023 / 2024

22. VARGA I BRIGITTA-BARBARA
23. VINKLER T DÁVID

2024. április 27.

Az utolsó együtt töltött “Zöld” hetünk

Az utolsó együtt töltött “Zöld” hetünket lázas tervezgetés előzte meg: takarítsuk meg a Kőrös-partot a szeméttől, nézzünk szét a városban, hogy hogyan érvényesülnek a nemrég felállított gyönyörű virágkölteményeket hordozó edények, menjünk el barlangászni, másszunk hegyet! Aztán csak esett az eső reggel, csorgott délben, szakadt este, napokon át. Még tiszta szerencse, hogy az érettségire felkészítő tanáraink megszántak, és tömtek belénk egy kis mateket, románt, infót, magyart és fizikát is, hogy legalább hasznosan töltsük az időt, ameddig a napsütésre várunk.

Jó sokáig várhattunk rá, az biztos…

De az utolsó napra elszégyellte magát a természet is, hogy ily módon kibabrált a diáksággal, és megmutatta, milyen lehetett volna ez a hét. Tündökölt, ragyogott minden, egy csomó szépség tárult elénk, körülöttünk minden élőlény a maga nyelvén zengte az élet véget nem érő himnuszát, és vallotta, kiabálta, hogy élni jó, élni szép, az élet Isten ajándéka, becsüljük meg, és legyünk méltók hozzá, és a helyhez, ahonnan jövünk, és ahonnan messze földre is elvisszük majd e hely üzenetét: itt ÉRTÉKEK vannak, vigyáznunk kell reájuk!

XII.C.

2024. február 05.

Pályaválasztási tanácsadás a Partiumi Keresztény Egyetem képviselőivel

A jövő mindenkit foglalkoztató kérdés. Ebben fontos szerepet kap a munka, ezért nem mindegy, hogy az milyen. A fiatalok számára a pályaválasztás jelentőségét épp ez a gondolat adja. A Partiumi Keresztény Egyetem oktatói által tartott pályaorientációs program segített a diákoknak abban, hogy képesek legyenek tudatosan navigálni a pályaválasztás útvesztőjében.

2023. október 23.

Egy hét története képekben

Az Iskola másképp-hét nálunk, a 12.C-ben, címszavakban:

Séta Kolozsvár utcáin, látogatás a Műszaki Egyetemen, a Babeș-Bolyai Tudományegyetemen

2023. május 04.

A 11.C osztály a Gránátalma Patikatörténeti Múzeumban

Az Iskola másként- hét utolsó napján a 11. C osztály tanulói interdiszciplináris tevékenységen vettek részt. Puskás Ágnes biológiatanárnő  múzeumlátogatást szervezett a Gránátalama Patikatörténeti Múzeumba, és Stoicu-Crisan Renáta némettanárnő kísérte el a diákokat.