Ma az 5.A osztály rendhagyó irodalomórán vett részt a Léda-házban

2024. május 09.

Ma az 5.A osztály rendhagyó irodalomórán vett részt a Léda-házban, ahol megtekinthették a Színről színre Petőfi című múzeumpedagógiai tárlatot, melyet a debreceni Déri Múzeum munkatársai hoztak el Nagyváradra.

Köszönjük a színes ismertetést, sok érdekességet tudhattunk meg Petőfiről és a korabeli Debrecenről. Azt is megtudtuk, hogy nézett ki, és mi volt a szerepe a spionkrajcárnak.

Felkészítők képzőbe jelentkező diákoknak

2024. május 08.

Óvodapedagógus és bölcsődepedagógus szakokra iratkozók számára:

2024 május 9-én és 16-án, 15.00 órai kezdettel felkészítő foglalkozást tartunk az Ady Endre Líceum rajztermében!

Szeretettel várunk minden olyan nyolcadik osztályt végző diákot, aki részt venne ezeken a foglalkozásokon, ami által nagyobb önbizalommal és hittel vághat neki az előzetes képességfelmérőnek.

Fontos határidők:

2024 május 13-15: Kikérni a saját iskolától a Beiratkozási lapot (Anexă la fişa de înscriere)

2024 május 16-17: beiratkozás az Ady Endre Líceum titkárságán

2024 május 22: előzetes képességfelmérés

2024 május 27: eredményhirdetés

Örömmel várjuk az érdeklődő diákokat!

Tűnő fényben -- Adysok könyvbemutatón

2024. május 07.
Szilágyi Gyula Stációim című verses- és aforizmakötetét mutatták be kedden este a Tibor Ernő Galériában, a 32. Festum Varadinum ünnepségsorozat keretében. Az esemény ünnepélyességét emelte három remek szavalónk: Kovács Dávid István, Szabó Ödön és Szekrényes Kristóf a költő szívének fontos szövegeket tolmácsolták a közönség számára.

Adysok a szlovén-olasz kastélytúrán

2024. május 07.
Április végén csodálatos kiránduláson, valódi kastélytúrán vehettek részt azok a diákok, akik a Vad Zoltán és Takács Péter tanárok által szervezett kirándulást választották vakációs programként, és ellátogattak Szlovéniába és Olaszországba, a reneszánsz, a művészetek, a kultúra, az elegancia, a kereszténység hazájába.

"Ha emlegettek, köztetek leszek, ha imádkoztok, veletek vagyok."

2024. május 03.

Az Ady Endre Líceum közössége megrendülten értesült egykori kiváló matematikatanára, István Tibor tanár úr, nemzedékek Tibi bácsija földi útjának befejeződéséről. Szakmája iránti elhivatottsága, diákjai iránti felelősségteljes szeretete, áldozatvállalása példaértékű volt és marad mindannyiunk számára. Emlékét kegyelettel megőrizzük! Szeretteinek ezúton fejezzük ki őszinte együttérzésünket!

KAPUST ALKALMAZUNK

2024. április 29.

A Nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum versenyvizsgát hirdet a következő, véglegesen betöltendő:

KAPUS állásra

KÖVETELMÉNYEK:

- 10 osztály elvégzése

- szakvégzettséget igazoló bizonyítvány (atestat) a kapus szakma gyakorlásához

- a magyar nyelv ismerete előnyt jelent (írás, olvasás, kommunkáció)

- ajánlás az előző munkahelyről

- a régiség nem feltétel

A VERSENYVIZSGA HELYSZÍNE ÉS IDŐPONTJA:

- az iskola székhelye: Nagyvárad, Moscovei u. 1 szám, Bihar megye

- 2024.05.27-én: 08:00 órától gyakorlati vizsga

- 2024.05.27-én 13:30 órától interjú.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok 2024.05.17. déli 12:00 óráig adhatóak le az iskola titkárságán. Bővebb információk személyesen kérhetőek vagy a 0359410588-es telefonszámon.

formular_inscriere.docx

anunt_GOV_portar_LT_Ady_Endre_Oradea_mai_2024.docx

Adeverinta.docx

acord.docx

Jó eredményeket értek el diákjaink történelemből

2024. április 21.

Pénteken, április 19-én szervezték meg a nagyváradi „Emanuil Gojdu” Főgimnáziumban az Országos Tudományos Kommunikációs Verseny történelem szekcióját középiskolás diákok számára.

Iskolánkat két IX.A-s diák képviselte: SZEKRÉNYES KRISTÓF-ZSOLT és LACZIKO-SUCCHIATTI GREGOR.

Felkészítő tanár Ardelean Klementina.

Gratulálunk a szép eredményekért!