A mai nap az az Erasmus programról, az ErasmusBIP programról, nyári szakmai gyakorlatról, a diákcsere tanulmányi ösztöndíjról, a tehetségápolás és társadalmi életbe való bekapcsolódást segítő tanulmányutakról, az Európai Ifjúsági Stratégia Új Megközelítésben (eSat) című projektről, illetve a rendszermérnök munkájáról szólt.
1. Az Erasmus programról
Ma az első foglalkozáson Sfet Ingrid, a Klebersberg Kuno Szakkollégium munkatársa beszélt az Erasmus programon belüli lehetőségekről, egyetemisták számára. Az előadás keretében az Európai Ifjúsági Stratégia Új Megközelítésben (eSat) című projekt volt bemutatva, felhívva a fiatalok figyelmét az EU Ifjúsági Stratégia céljaira és az ezáltal kínált lehetőségekre. Először kitöltöttünk egy online kérdőívet, majd az előadó bemutatta az Erasmus program által kínált lehetőségeket:
1. ErasmusBIP – 10-15 napos program – melyért kb 70Euro/nap térítést kapnak a diákok
2. Nyári szakmai gyakorlat – 2-3 hónapos program – a résztvevők kb 2000 eurós támogatást kapnak
3. Diákcsere tanulmányi ösztöndíj – 1 félévig tart – kb 380 Euro/hónap juttatást kapnak.
(2.-3. Alpontok esetén előre megkapja a diák az összeg 80%-át majd a végén, miután megírta a beszámolót utalják a fennmaradó 20%-ot. A pézösszeg csak irányadó, egyetemenként és projektenként változik.)
4. Tehetségápolás és társadalmi életbe való bekapcsolódást segítő tanulmányutak – ezek végén Youthpass Certificate – az EU-ban elismert igazolást kapnak a képzés elvégzéséről.
5. Az Európai Ifjúsági Stratégia Új Megközelítésben (eSat) című projekt által bemutatásra került az EU Ifjúsági Stratégia és ennek céljai, amivel a 18-28 év közötti fiatalok számára Ifjúsági csereprogramokra van lehetőség.
Mindez a diákok mobilitását, kapcsolatkialakító készségét és a későbbi elhelyazkedés során a szakmai hozzáértés/sokoldalúság igazolásában segít.
A könyvtáros ajánlata
"A könyvtár gyógyszeres ládika a léleknek."
A thébai könyvtár felirata