Az aradi tizenhárom emlékezete

2008. október 06.

A magyar nemzet gyásznapjának alkalmából az 1848-49-es forradalmat és szabadságharcot és az azt követő megtorlást idézték meg a diákok az iskola dísztermében.
 A versekkel, levélrészletekkel, életrajzi dokumentumokkal a diákok a gyászos történelmi esemény fontosabb mozzanatait elevenítették fel, a vértanúk életét mutatták be röviden, és azokat a leveleket, amelyeket a kivégzésüket megelőző éjszakán családtagjaikhoz írtak.
 A műsor a mártírok utolsó mondatainak felidézésével és emlékükre a színpadon elhelyezett tizenhárom gyertya meggyújtásával, majd a Szózat eléneklésével ért véget.