Ki vagy te, táncszínház?

2019. február 20.

Ezzel a címmel tartott a Nagyvárad Táncegyüttes nevelő, ismeretterjesztő és népszerűsítő előadást a táncszínház műfajáról az Ady Endre Elméleti Líceum könyvtárában január 28-án. Az előadás fő célkitűzése, hogy bárki számára elérhetővé, testközelibbé és értelmezhetőbbé tegye a táncszínházi előadásokat. Az előadásban a Nagyvárad Táncegyüttes jelenleg műsoron levő előadásainak koreográfiáiból is láthattak részleteket a diákok, amelyeket nyílt beszélgetések követtek a résztvevőkkel. Egyfajta beavatás történt, amely által az előadó és néző közötti tabukat próbálták ledönteni a táncosok. A különböző improvizációs játékok és kompozíciós feladatok mentén a nézők betekintést nyerhettek a különböző táncszínházi műfajok sajátosságaiba, alkotói munkamódszerekbe, a kortárs tánc világába. Az előadók nem titkolt szándéka a nézőkben kialakult előítéletek megkérdőjelezése,  a műfajjal kapcsolatos tévhitek megcáfolása. Az előadás alkalmával a diákok megfogalmazhatták véleményüket és feltehették kérdéseiket is a témával kapcsolatban. Az előadás, amelynek rendező-koreográfusa Györfi Csaba és a Nagyvárad Táncegyüttes tagjai, a későbbiekben újra megtekinthető lesz majd a diákok számára.