“Valami nagyot tettek…”

2010. március 15.

Ezzel a címmel emlékeztek meg 1848 márciusáról az iskola diákjai. A forradalom és szabadságharc lelkesítő történéseit, korszakváltó és reményekkel teli hangulatát, a nagy elődök alakját forradalmi versekkel, dalokkal, narrációs részletekkel és népi tánccal teremtették meg. Olyan ismert versek és dalok hangzottak el, mint a Nemzeti dal, a Föltámadott a tenger, a Szabadság, szerelem, vagy a Kossuth Lajos azt üzente….

Az ünnepség méltó befejezéseként az előadás szereplői és közönsége együtt énekelte el a Szózatot.