…Lyukas zászló lobog az októberi szélben…!

2011. október 23.

…Lyukas zászló lobog az októberi szélben…! címmel zenés-verses összeállítással emlékeztek meg az 1956-os magyar forradalomról és szabadságharcról az Ady Endre Líceum könyvtárában a X-XI.-es tanulók Fleisz Judit tanárnő irányításával. Az események hangulatát felelevenítve mutatták be a történteket, felidézve a kommunizmus elleni megmozdulásokat Európában, valamint a rendszer embertelen körülményeit. A versekben megidézték a forradalom eseményeit percről percre, napról napra, a fiatalok áldozatkészségét, a megtorlás szörnyűségeit. Az előadást az alkalomhoz illő könyvkiállítás egészítette ki.