A XXI. Festum Varadinum Ünnepségek alkalmából május 4-6 között iskolánk 16. alkalommal rendezte meg történelmi vetélkedőjét

2012. május 04.

kárpát-medencei magyar középiskolások számára Szent László - Atletha patriae címmel. 18 csapat nevezett be a versenybe, érkeztek csapatok Felvidékről, Vajdaságból, Magyarországról és Erdélyből, iskolánkat 5 csapat képviselte.
A versenyzők magukkal hozták a témát feldolgozó történelmi plakátjaikat melyek kiállításra kerültek, meghallgatták vendégeink Dr. habil. Draskóczy István Magyarországról és Dr. habil. Fleisz János Nagyváradról, történészek előadásait, történelmi sétát tettek Nagyváradon ellátogattak a várba, a római katolikus bazilikába és a Szent László templomba.Az izgalmas versenyt a komáromi Selye János Gimnázium első csapata nyerte, II. helyezést az Ady Endre Líceum IX.D.-2-es mí a III. helyezést a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Nemzeti Kollégium érte el.

"/>