Ugyancsak az ADY 250 ünnepségsorozat keretén belül, Jankó-Szép Ilona tanárnő hagyatékából kiindulva, iskolánk elmúlt pillanatait megörökítő képeket állítottunk ki egy idővonalon keresztül. A kiállítás anyagát, mely az 1940-es évektől napjainkig követi nyomon a legjelentősebb ünnepeket és a vidám hétköznapokat, Czirják Enikő rajztanár és Makai-Bölöni Judit könyvtáros állította össze több hónapos kutató-válogató munka során.
A tanintézmény különböző korszakait képekben felelevenítő tárlat a Leánynevelő Intézet, a Pedagógiai Líceum, az Al.Moghioros, majd 5-ös számú Ipari Líceum, végül pedig a 90-es évektől Ady Endre Elméleti Líceum megfakult, vagy éppen színes pillanatait mutatja be, ugyanakkor azokba a történelmi időszakokba is bepillantást enged, melyek az itt folyó oktatás-nevelés hátterét, hangulatát, szellemiségét meghatározták.
A megnyitón Vad Márta igazgatónő bevezető gondolatai után Tóth Márta tanárnő, egykori igazgató emlékezett meg az iskola elmúlt évtizedeiről,melyeket diákként, tanárként majd igazgatóként élt meg. Arról beszélt, hogy mennyire fontos az a mai diákok számára, hogy valóban "megéljék" az iskolában töltött időt, hogy használják ki az intézmény nyújtotta lehetőségeket, a számtalan programot és foglalkozást, hiszen emlékeik ezekből fognak építkezni. Majd a Csepregi Imola tanárnő által felkészített 5. B osztályos Nagy Benedek mondta el Ady Endre A tűz csiholója című versét, végül pedig a a Kajántó Judit és Makai-Bölöni Judit által felkészített 9-10-11.-es diákjaink Radnóti Miklós Bájoló című megzenésített versét és A Pál utcai fiúk című musical Mi vagyunk a grund című dalát adták elő.
Kirkósa Enikő
A könyvtáros ajánlata
"A könyvtár gyógyszeres ládika a léleknek."
A thébai könyvtár felirata