Adysok a Kutatók éjszakáján

2022. szeptember 30.

Szeptember 30-án, pénteken újra megrendezték a Nagyváradi Egyetem sportcsarnokában a Kutatók éjszakája elnevezésű európai szintű rendezvényt. Iskolánkból kb.50 kíváncsi diák jelent meg, szinte minden korosztályból (6.A, 6.B, 9.C, 9.F, 10.F, 11.A, 11.E, 11.F).  A gyülekező a Körösvidéki Múzeum előtt volt, onnan indultunk el közösen az egyetem felé. Megérkezésünkkor már több iskola diákjai is ott voltak, de folyamatosan érkeztek még. Diákjaink változatos bemutatókat láthattak a fizika, kémia, biológia, informatika, robotika, épületbiztonság, közútbiztonság, akusztika, mezőgazdaság területéről, illetve az egyetem egyes szakjainak ismertetésére is sor került (az angol szak bemutatásában adys diák is részt vett). Több cég is bemutatta nagy sikerű fejlesztéseit az automatizálás és robottechnológia területén, valamint volt katonai, orvosi, rendőrségi bemutató is, a gyerekek pedig nagy lelkesedéssel ki is próbáltak mindent, amit lehetett. A feliratkozóknak diplomát adtak, illetve tombolasorsoláson is részt vehettek. Elmondható, hogy tartalmas és érdekes tevékenységen vettünk mindannyian részt, ahol a sok 6.-os is megtalálta a neki szóló tevékenységet.

Takács Péter