A magyar kultúra napja

2013. január 22.

Rendhagyó irodalomóra keretében emlékeztek meg a XI.A és XI.E osztály diákjai a Himnusz születésnapjáról, amely több mint két évtizede a magyar kultúra napja is.
Ebből az alkalomból a diákok olvasómaraton formájában idézték fel a magyar irodalom jeles alkotóinak műveit, illetve beszélgettek el arról, kinek mit jelent a szülőföld, haza, magyarság.
A felolvasás keretét Kölcsey Ferenc műve alkotta, amelynek sorait XX. századi és kortárs írók művei egészítették ki, mintegy továbbgondolva az abban kifejtetteket. A megemlékezés nemzeti imánk közös eléneklésével zárult.