94 éve halt meg Ady Endre

2013. január 25.

Iskolánk névadójára emlékeztünk halálának évfordulóján a tizenkettedikesekkel, akik rövid időre a XX. század elejének kávéházi világába képzelhették magukat ezen a rendhagyó irodalomórán.
Miután a VI –VIII. osztályos diákok rövid jelenetben mutatták be a Holnap antológia megszületésének történetét, a „kávéházi” asztaloknál ülők a holnaposok verseiből olvastak fel, miközben a századelő hangulatát a régi Váradról készült képek teremtették meg.
A megemlékezést Ady Endre iskolai és köztéri mellszobrának, illetve iskolánk falát díszítő emléktáblájának megkoszorúzása zárta.