CSEREDIÁK KAPCSOLAT 2013.

2013. február 24.





A kísérőtanárok által mondott köszöntőbeszédek után a házigazdák hazavitték a holland vendégeiket, hogy azok személyesen is megismerhessék a fogadó családok tagjait, és együtt kellőképpen felkészülhessenek a másnap kezdődő programsorozatra, melynek egyik színhelye az Ady Endre Líceum nyelvlabora volt.





Mivel a projekt célja egymás kultúrájának a megismerése, számos olyan tevékenység zajlott, ami ezt elősegítette: a városnéző kvíz, az Aranyoson lezajlott magyar, illetve holland est, melyeknek során hagyományos ételeket kóstolhattak, valamint egymás népi játékaiból és énekeiből tanulhattak meg néhányat a jelenlévő diákok és tanárok.







Nagy népszerűségnek örvendett a vendégek körében a Csillagocska Néptáncegyüttes zenekara által biztosított népzene és a Konrád Tamás és Molnár Krisztina által vezetett táncház,







és végül, de nem utolsó sorban maguk a csoportmunkában elkészített projektek, melyeket közösen állított össze hat-hat (3 holland + 3 adys) diák.


Az idei projektek a következő témák köré csoportosultak:

1) Mit gondolnak a hollandok Romániáról, és mit gondolnak a romániai emberek Hollandiáról?

2) Családi élet nálunk és Hollandiában

3) Holland és helybeli ínyenc falatok

4) Holland és helyi építészet

5) Szórakozás és szabadidős programok itt és Hollandiában



A projektmunka során a fiatalok fotókat és interjúkat készítettek az adott témákról, majd február 7-én délelőtt prezentációkat állítottak össze belőlük.







A 2-es számú infólaborban tartott bemutatáskor a zsűri pontozta az elkészített filmek minőségét, magát a prezentációt, az összegyűjtött anyag feldolgozását, a munka során szerzett tapasztalatok, következtetések megfogalmazását és azt, ahogyan a diákok angol nyelven előadták a választott témát.





Ez volt az a verseny, ahol nem voltak vesztesek, mindenkit győztesnek nyilváníthattunk, mert mindenki tudásra és tapasztalatra tett szert a két kultúrát illetően, de legfőképpen a toleranciáról, a kulturális különbségek elfogadásáról és a barátságról szerzett életre szóló ismereteket.

A búcsúbuli képe már teljesen különbözött az első este látványától, itt már mindenki mindenkit ismert, nem volt szükség a melegítők hátára írt nevekre.







A másnap reggeli búcsúzkodáskor a vendég tanárnők kifejezték abbéli reményüket, hogy jövőre újra itt lehetnek majd egy új csapattal. De addig sem szakadnak el teljesen a Adytól, hisz áprilisban szeretettel várják a vendégfogadókból vendégekké váló diákjainkat és az őket irányító tanárokat Hollandiában.
 



Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron



 



 

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad