Cultura Nostra Történelmi Vetélkedő az Ady Líceumban

2014. február 04.

Minden évben a Rákóczi Szövetség és a Pannonhalmi Főapátság megszervezi a Kárpát-medencei középiskolások történelmi vetélkedőjét. Az idei verseny témája: Bécstől Mohácsig. Magyarország története 1490-1529 között. Az idén közel 400 Kárpát-medencei középiskola háromfős csapata jelentkezett. Bihar megyéből az Ady Endre Líceum három csapata és a Mihai Eminescu Főgimnzium két csapata jutott a középdöntőbe, Fazakas Gábor tanár, Fleisz Judit és Anderkó Katalin tanárnők felkészítésével. A középdöntőkre 12 magyarországi, négy-négy felvidéki és erdélyi valamint egy délvidéki településen került sor. A vetélkedő valamennyi helyszínen azonos időben zajlott. A változatos feladatokat tartalmazó kérdőívek kitöltésére két órát kaptak a versenyzők. A döntőre, melyre Pannonhalmán kerül sor,a legtöbb pontot szerző 10 csapatot hívják majd meg. A verseny célkitűzése, hogy fiataljaink minél nagyobb számban ismerkedjenek meg népünk történelmével.