A 8.B-sek találkozója Nagy Iván aranyosi hegyimentővel

2023. október 27.

Pénteken betekintést nyertünk a hegyimentők munkájába Nagy Iván előadásán keresztül, akinek érdeklődéssel hallgattuk  minden szavát. Beszélt nekünk arról, hogy mit érdemes magunkkal vinnünk egy túrára, mi is az a szíriusz papír és mire használható, s hogy hogyan győződjünk meg arról, hogy teljes biztonságban kirándulunk. Megtudtu,k mi a teendő vihar és villámlás, kígyómarás esetén. Mit kell tenni, ha  egy ember eszméletét veszti.  Mit tegyünk és mit ne, ha medvével találkozunk az erdőben. Láthattuk a felszereléseiket, hogyan rögzítik a törött végtagokat.

Humoros beszédstílusának és interaktív bemutatójának köszönhetően jól szórakoztunk.
Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad