Atelierele de Crăciun - fabrica de daruri pentru cei dragi nouă: colegii noștri

2023. október 26.

În 24 și în 26.10.2023, în cadrul programului „Școala altfel”, au debutat Atelierele de Crăciun, sub coordonarea doamnei profesor de educație plastică, Czirják Enikő, spații creative unde elevii noștri talentați la desen au început să creeze diferite ornamente pentru bradul și masa de Crăciun. Creațiile lor vor fi expuse spre a fi alese, în schimbul unei donații, de cetățenii orașului nostru, în perioada 4 - 6 decembrie. Toate donațiile primite vor fi oferite elevilor din școala noastră, acelor elevi care, în acest moment al vieții lor, au mare nevoie să știe că le suntem aproape. 
Activitatea Atelierelor continuă până în 6 decembrie. 
Multă inspirație, copii! Vă mulțumim pentru implicare, pentru timpul pe care îl dăruiți colegilor voștri creând aceste minunății care ne vor împodobi Crăciunul! 
Mulțumim tuturor profesorilor care se implică în acest proiect umanitar!Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad