Nagysikerű Ady-gála a színházban

2024. június 16.

 

Adyák Gála címmel a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum és a debreceni Ady Endre Gimnázium közös ünnepségét tartották az elmúlt vasárnap délután a váradi Szigligeti Színházban. Az érdeklődőket a két intézményvezető, Vad Márta és Dobránszky Sándor köszöntötték, tartalmas szórakozást kívánva mindenkinek a további együttműködés reményében. Több mint 120 tehetséges diák lépett ezután színpadra, időnként élő zenekar kíséretében, több tucat műsorszámmal kápráztatva el közönségét a legkülönfélébb műfajokban, úgymint: tánc, ének, versek, jelenetek, hangszeres produkciók. Egyebek mellett Ady-költemények csendültek fel, és a műsorblokkok olyan témák mentén voltak összeállítva, mint például: A nő, az akkor nő…; Férfiszív, Európa, Tündérvilág, Kamaszságok, Pie Jesu, Folklór, adják kölcsön!, Amerika; Rajta, Öregek!. A felkészítő tanárok Bögös Attila – zene- és karvezető, Mercs Angéla – zenei betanítás, O. Szabó Soma – versek, monológok, Varga Klára – versek, Láposi Terka – báb, tárgyanimáció, Péterné Kopasz Zsuzsa –rendezőasszisztens, Jóna Szabolcs – rendező és dr. Bagossi Edit – rendező voltak.

Ciucur Losonczi Antonius

 

http://www.erdon.ro/helyi-kozelet/2024/06/adysok-galaja-a-szinhazban
Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad