12.F az Iskola másképp héten

2024. szeptember 12.

A 12.F osztály, az Iskola másképp héten- bár az időjárástól erősen függve- mégis változatos programokon vett részt. Hétfőn az évnyitón együtt örültünk egymásnak, készítettünk osztályfotót, megbeszéltük a hét tennivalóit, valamint az ilyenkor év elején tudni érdemes iskolai élettel kapcsolatos dolgokat. Kedden átvettük Cseresznyétől a tankönyveket, majd ezt követően Ady és a természet kapcsolatáról hallhatunk információkat az osztályban, Guler Monica tanárnő vezetésével. Ezt követően a városközpontot jártuk végig-Takács Péter osztályfőnök és Rend Jenő tanárúr segítségével: a Holnaposok szobránál, majd azegykori EMKE  kávézónàl, a Mülleráj cukrászdánál és Ady Endre Emlékmúzeumnál hallottunk érdekes információkat Adyról, életéről, börtön -"élményéről", múzsájáról, költészetéről. Szerdán reggel Fizika másképp elnevezésű, interaktív kísérletezős órán vettünk részt, melynek végén még 10 meghökkentő tárgyról is bemutatót láthattunk, melyek szinte ellentmondanak a fizika törvényeinek. Ezt követően Pop Cãlin úr tartott érdekes előadást drogprevenció témájában, amelyen a gyerekek őszinte hangvételben, nyitottan beszélgettek az előadóval. A nap rövid városi sétával zárult.

Takács Péter, a 12.F osztályfőnöke