A Nyelvek európai napja (Europäischer Tag der Sprachen)

2024. szeptember 28.

Az Európa Tanács szeptember 26-át a Nyelvek európai napjává nyilvánította. Az Európa-szerte megrendezett programok celja, hogy felhívják a figyelmet a nyelvtanulás fontosságára, a nemzetek közötti kapcsolatok és együttműködés fejlesztésére és a kulturális különbségek megőrzésére. Erről a napról emlékeztek meg a XI.A,E,F osztályok tanulói a német nyelvóra keretein belül. Különböző csoportmunkákat végeztek. A tevékenység fő célja az volt, hogy a diákok különböző országneveket, illetve az ezekben beszélt nyelvek elnevezését sajátítsák el németül.