Templomok éjszakája

2024. október 25.

"TEMPLOMOK ÉJSZAKÁJA" - a Királyhágómelléki Református Egyházkerület által meghirdetett programhoz csatlakozott az Ady Endre Elméleti Líceum közel 100 diákja, Módi Kinga vallástanár kíséretében. Az első tanítási egység lezárásaként a nagyváradi Szent László tér templomait, illetve a Nagyvárad-Újvárosi Református templomot látogattuk meg. Módi József házigazda lelkipásztor örömmel fogadta a templomlátogatókat. Sok érdekességet mesélt a 170 éves műemléktemplom múltjáról és jelenéről, az orgonáról, a toronyóra szerkezetről, a harangokról, a Váradi Bibliáról, a karzaton berendezett egyházzene-történeti múzeumról. A diákok nagy érdeklődéssel hallgatták a bemutatót, kíváncsian járták be a templomot, bátran kérdeztek. Az alkalmat közös imádsággal zártuk, hálát adva Istennek az Élő Ige megtartó erejéért.