Abonyi vendégeket fogadtunk

2015. május 11.

A Határtalanul! – irodalmi és történelmi utazás a Partiumban pályázat részeként látogattak iskolánkba az abonyi Somogyi Imre Általános Iskola hetedikes diákjai. A vendégek Arany János Rózsa és Ibolya című művének színpadi átdolgozását mutatták be a hatodik, hetedik és nyolcadik osztályos adysoknak. Az előadást a házigazdák bemutatkozása követte, akik büszkén beszéltek arról, hogy milyen sokszínű és változatos tevékenységek folynak iskolánkban, és hogy miért jó ebbe az iskolába járni. A nyolcadikos Flóra Katinka, Gyulai Réka, Salánki Miklós és a hatodikos Szűcs Marci az iskolán kívüli tevékenységekről, a humán és a reál tantárgyakhoz kapcsolódó versenyekről, szakkörökről, tanulmányi kirándulásokról, színpadi előadásokról beszélt a magyarországi vendégeknek, akiknek útja Nagyváradról Magyarfenes felé vezetett.