Az első 20 oldal után tudjuk, hogy mi lesz a regény vége, de azt nem tudjuk, hogy mi lesz egy-egy mondat vége. Ki másról hangozhatott volna el ez a kijelentés, mint a 20. század legrejtélyesebb, legellentmondásosabban megítélt alkotójáról, Rejtő Jenőről.
A Partiumi Keresztény Egyetem meghívásának eleget téve az Ady-líceum 12.A osztályos diákjai is jelen voltak azon az előadáson, melyet Dr. habil. Horváth Csaba (Károli Gáspár Református Egyetem) Rejtő Jenő születésének 120 éves évfordulója kapcsán tartott a nagyrészt egyetemi hallgatókból és középiskolásokból álló közönségnek. A diákok hallhattak az író sajátosan egyedi stílusáról, összetéveszthetetlen humoráról, karaktereiről, és arról a történelmi-társadalmi-életrajzi háttérről is, melyben regényei születtek. Arra is választ kaphattak, miért tartották sokáig ponyvaregény-szerzőnek, és miért változott meg gyökeresen műveinek megítélése az utóbbi évtizedekben. Az előadás egy kevésbé ismert Rejtő-regény, A fekete múmia átka című műnek a filmváltozatával folytatódott, melyben a kávéházi kultúra világába és az alkotás folyamatába is betekinthettek a diákok.
Mivel a középiskolai és az érettségi tananyag nem teszi lehetővé , hogy Rejtő jenő munkásságával foglalkozzunk, ezért hiánypótló volt ez az előadás, amit hálásan köszönünk meghívóinknak!
A könyvtáros ajánlata
"A könyvtár gyógyszeres ládika a léleknek."
A thébai könyvtár felirata