Robotversenyen szerepeltek sikeresen az adys diákok

2015. november 21.

Ismét adysok versenyeztek Debrecenben 2015. november 21-én az FLL (First Lego League) versenyen. A versenyt sok órai felkészülés előzte meg, amely a tanárok és a gyermekek idejét, türelmét és tudását vette igénybe. A versenyen résztvevő diákok:Bíró Ágnes, Jakabffy Balázs, Kozma Tamás, Kristófi Mihály, Nagy Blanka, Papp Gergő és Szekrényes Emese. A felkészítő tanárok: Kotró László-Lehel, Bogdán Károly és Kozma Éva voltak. A csapatot Nagy Zoltán kísérte el a versenyre. A verseny 4 próbából állt: robotjáték, robot design , kutatási feladat és csapatmunka. Az ez évi kutatási feladat a hulladék újrahasznosítás volt. A diákok egy futószalag modellt készítettek a versenyre, amely a vasat, a fémet és az egyéb hulladékot szét tudta válogatni. A bemutatóra újrahasznosított szemetes zsákból készített ruhát és kalapot viseltek. A robot design versenyen I. helyezést kapott a csapat. Összesítésben 4. helyezést szereztek. A versenyen 11 csapat indult, ebből 10 anyaországi és 1 pedig határon túli volt.