Sikerek a Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny megyei és országos szakaszán

2024. április 30.

A Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny márciusban megrendezett megyei szakaszán ismét kitűnően szerepeltek diákjaink. Nagy Lilla (6.A, felkészítő tanár: Csepregi Imola-Eszter), Kövér Sára (8.B, felkészítő tanár: Kirkósa Enikő), Kovács Dávid István (9.D, felkészítő tanár: Demeter Emőke), Rázmán Orsolya (10.E, felkészítő tanár: Sarkadi Viktória) első helyezést értek el, Varga-Nagy Larissza (10.A, felkészítő tanár: Sarkadi Viktória) második lett, Dobrosi Iván (5.B, felkészítő tanár: Kozma Éva) és Tóth Eszter (7.A, felkészítő tanár: Kirkósa Enikő) pedig harmadik helyen végeztek. Az első helyezettek már első körben részvételt nyertek az országos szakaszra, a helyek visszaosztásakor és a megyei fordulón kapott pontszáma alapján pedig Dobrosi Iván is végül az országos csapat tagja lett. Az április 19-22. között, Sepsiszentgyörgyön megrendezett országos versenyen is remekül szerepelt az adys csapat: Kovács Dávid István és Rázmán Orsolya dicsérettel tért haza, Kövér Sára pedig az előkelő III. helyet szerezte meg, ezzel pedig elnyerte a jogot a verseny nemzetközi fordulóján, az Apáczai Csere János magyar nyelv, irodalom és kultúra nemzetközi tantárgyversenyen való részvételre.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek egyaránt!