Hírek

2019. május 30.

2019. május 18-án a XXVIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat keretében került sor a „Cum Deo pro Patria et Libertate - II. Rákóczi Ferenc nagyságos fejedelem nyomában” című történelmi vetélkedőre. Idén 21. alkalommal szerveztek az Ady Endre Elméleti Líceumban történelemversenyt középiskolások számára.

Borovszky- köteteket adtak át

2019. május 30.
Borovszky- köteteket kaptunk Magyarország Kolozsvári  Főkonzulátusától. Az értékes könyveket Demeter Kata konzul adta át.

Madársuli az Ady-líceumban

2019. május 30.

Remek előadással örvendeztette meg a debreceni Borostyán produkció az Ady Endre Elméleti Líceum 5.A, 5.B., 6.A, 6.B, 7.A, 7.B és 10.E osztályos diákjait, akik május 29-én rendhagyó módon ismerkedhettek meg a ragadozó madarak világával.

Az eseményt a Borostyán Produkció képviselője, Némethy Norbert nyitotta meg, aki az összegyűlt diákoknak bemutatta Imre István okleveles solymászt, a Földesi Madársuli alapítóját. Ezzel kezdetét is vette a mintegy ötven perces bemutató, amelynek első részében a diákok három ragadozómadár-fajjal ismerkedhettek meg testközelből, a második részben pedig következett a játék, vagyis a megszelídített madarak bemutatták, amire a madárinstruktor tanította őket.

CALENDARUL de desfasurare a evaluarii nationale pentru absolventii clasei a VIII-a, in anul scolar 2018-2019

2019. május 24.

3-7 iunie 2019 Inscrierea la evaluarea nationala
7 iunie 2019 Incheierea cursurilor pentru clasa a VIII-a
18 iunie 2019 Limba si literatura romana - proba scrisa
20 iunie 2019 Matematica - proba scrisa
21 iunie 2019 Limba si literatura materna - proba scrisa
25 iunie 2019 Afisarea rezultatelor inaintea contestatiilor (pana la ora 12,00)
25 iunie 2019 Depunerea contestatiilor (orele 14,00-20,00)
26-28 iunie 2019 Solutionarea contestatiilor
29 iunie 2019 Afisarea rezultatelor finale dupa solutionarea contestatiilor

Felvételi IX. osztályba

2019. május 21.

A 2019- 2020 - as tanévben ÖT kilencedik osztályt szeretnénk indítani, a következő szakosításokkal:

• Filológia, intenzív angol nyelv
  • Matematika - informatika, intenzív informatika
  • Matematika - informatika, intenzív angol nyelv
  • Természettudományok, intenzív angol nyelv
  • Természettudományok

Az intenzív angol nyelvű osztály emelt óraszámot jelent, így diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátítják el az angol nyelvet.

Az intenzív informatika szakosítás emelt óraszámot jelent, a diákok heti 1 informatika óra helyett heti 4 órában bővíthetik informatikai tudásukat.

A kezdő nyelv választható: a lehetőségek függvényében lehet német vagy francia nyelvet választani.

Vidéki diákjainknak bentlakást és étkezési lehetőséget kínálunk.

Érdeklődni lehet az iskola titkárságán, hétköznap 8 és 16. 30 óra között.

Szeretettel várjuk leendő IX. osztályos diákjainkat!

Fessetek velünk! Rajzverseny általános és középiskolai tanulóknak

2019. május 18.

Eredményes volt az adys diákok szereplése a Fessetek velünk! elnevezésű rajversenyen:

VARGA KRISZTINA  5.A,  90 pont- Különdíj

FÜZESI ERIK 5.A , 90 pont- Különdíj

CREȚ CLAUDIA  HENRIETTA 10.D, 97 pont –I. hely

CSÁSZÁR SHANTAL 11.A , 94 pont - II. hely

DANI SÁRA  10.C , 90 pont, III. hely

Cultura Nostra történelmi vetélkedő

2019. május 14.
Az idei Cultura Nostra történelmi vetélkedőre 186 csapat nevezett, iskolánk csapata sikeresen a döntőig menetelt, melyre csak az első tíz csapat kapott meghívást.
 A döntő helyszíne idén is a Pannonhalmi Bencés Főapátság volt, a verseny témája pedig A szétszakított Magyarország és az Erdélyi Fejedelemség 1526-1690 között.
Megtiszteltetésként éltük meg, hogy bent lakhattunk az apátságban, bepillanthattunk a mostani diákok életébe, egy mai bencés diák tárlatvezetésével  megcsodálhattuk a könyvtárat, a levéltárat,  megmutatták az eredeti alapítólevelet, az ezer éves bazilikát.  Gyönyörű volt az apátságot körülölelő világ is: az arborétum és gyógynövénykert, valamint a milleniumi emlékmű.