SZÓRVÁNYKOLLÉGIUMOK BENTLAKÁSI TÁMOGATÁSA

2023. december 07.

Örömmel tudatjuk, hogy a  SZÓRVÁNYKOLLÉGIUMOK BENTLAKÁSI TÁMOGATÁSA program keretében 8 bentlakó diákunk részesült a kollégiumi költségeinek részleges támogatásában a 2023/2024 -es tanévben. A programot a COMMUNITAS ALAPÍTVÁNY hirdette meg, melyre 42 bentlakó diákunk jelentkezett, ebből választotta ki a Communitas  Alapítvány kuratóriuma azt a nyolc diákunkat, akik fejenként 400 lej támogatásban részesültek.

Mikulás járt az Adyban

2023. december 06.

A Mikulás és krampuszai lepték meg december 6-a délelőttjén az 5-8. osztályokba járó diákokat. A hatalmas puttony ajándékcsomagokat rejtett, melyekből  különféle ínyencségek kerültek elő.

Ugyanaznap a DT-sek jóvoltából ünnepi posta is működött: a Mikulás kedves üzeneteket jutottatott el a címzettekhez.

Ziua Internațională a Toleranței

2023. december 04.
În data de 16 noiembrie, elevii claselor a X-a D, E, F, coordonați de prof. Estera Durne, au marcat Ziua Internațională a Toleranței, o inițiativă prin care elevii au fost îndemnați la mai multă înţelegere, compasiune şi respect reciproc, dialog şi cooperare între culturi, civilizaţii şi popoare. În cadrul proiectelor individuale și de grup, s-au descurajat atitudinile extremiste dominate de instigare la ură.

Jótékonysági vásár

2023. december 04.

Az idei karácsonyi vásáron, december 4-5-6-án, 12:00-16:00 óra között,  az iskolánk diákjai által készített termékek megvásárolhatóak lesznek  a líceum előtti standnál.

A bevételt jótékonysági célra szeretnénk fordítani.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt, szülőt, diákot, nagyszülőt, vásárlót, hogy legyen

BOLDOG KARÁCSONYA mindenkinek!!!!!!

Titkárnői állás

2023. november 27.

A Nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum versenyvizsgát hirdet ideiglenesen betöltendő:

TITKÁRNŐI - állásra

KÖVETELMÉNYEK:

- rövidtávú felsőfokú tanulmányok elvégzése (SSD)

- haladó szintű számítógépes ismeretek (Excel, Word, Internet Explorer, elektronikus posta, adatbázis, stb)

- szakmában használatos számítógépes programok ismerete előnyt jelent, mint például: Edusal, Revisal, Siiir, stb

- magyar nyelv ismerete (írás, olvasás, kommunikáció) dokumentumokkal igazolva

- ajánlás egy előző munkahelyről

- nem szükséges régiség

A VERSENYVIZSGA HELYSZÍNE ÉS IDŐPONTJA:

- az iskola székhelye: Nagyvárad, Moscovei u. 1 szám, Bihar megye

- 2023.12.14-én: 8:30 órától írásbeli vizsga

- 2023.12.14-én: 13:00 órától interjú.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok 2023. december 6-án, 10:00 óráig adhatóak le az iskola titkárságán. Bővebb információk a csatolmányokban, vagy személyesen kérhetőek a titkárságon vagy a 0359410588-as telefonszámon.

A 12.E osztály tanulmányi látogatása a nagyváradi Vérközpontban

2023. november 27.

Novemberben a 12.E osztály Puskás Ágnes tanárnő vezetésével a nagyváradi Vérközpontba látogatott el, ahol a diákoknak lehetőségük nyílt közelebbről is megismerkedniük a vérkészítmény-előállító intézmény munkájával.

„Föl-földobott kő, földedre hullva, /Kicsi országom, újra meg újra/ Hazajön a fiad.”

2023. november 22.

Iskolánk névadójára emlékeztünk születésnapján, november 22-én. Az Ady Endre Elméleti Líceumban hagyomány, hogy ezen a napon kilencedikes diákjaink szavalóversenyen vesznek részt, melyre kedvenc Ady-versükkel készülnek.

Tanuljuk meg a helyes testtartást!

2023. november 17.

November 13-17. között a Help and Care Egyesület fizioterápiás szakemberei felmérték iskolánk 9-10.-es diákjainak alkati paramétereit,  testtartását, a gerincoszlop görbületeit és a talpi lenyomatokat. A vizsgálatok kiértékelése során kiderült, hogy a megvizsgált diákok testi fejlődése harmonikusan zajlik-e. A szűrés során esetlegesen tapasztalt hiányosságok esetén a szakemberek javaslatokat tettek a rendellenességek korrigálására.

Köszönjük az AtoMedical Vest SRL támogatását!