Emberkereskedelem

2020. január 22.

Az osztályteremben Kányádi Zoltán osztályfőnök és Guler Monica tanárnő irányításával elbeszélgettünk az emberkereskedelemről. A foglalkozás címe: Minek ne dőljünk be? Először közösen kerestünk egy meghatározást az “emberkereskedelem” szóra: Emberkereskedelem = pénzszerzés céljából más emberek kizsákmányolása. Majd megismerkedtünk egy Powerpoint bemutató során, melyet az eLibertate szervezet bocsátott az iskola rendelkezésére, az emberkereskedelem ágazataival, módszereivel. Csoportmunkával felvázoltunk lehetséges forgatókönyveket arra, milyen módon válhat valaki az embercsempészek áldozatává. Minden csoportból valaki ezt be is mutatta a táblánál.

Riasztó adatokra lettünk figyelmesek:

- A Földön körülbelül 45 millió emberáldozata van az emberkereskedelemnek.

- Kb 441 millió dollár az emberkereskedelem napi bevétele világviszonylatban - a szexuális kizsákmányolásból származó éves bevétel 150 milliárd dollár. Megtanultuk, hogyan vigyázzunk magunkra, hogy ne váljunk emberkereskedők áldozataivá:

- ne higgyünk el semmit, mindennek járjunk utána

- ne üljünk fel olyan állásajánlatoknak, ahol azt hirdetik, hogy „kevés munkával sok pénzt kereshetsz”

- mielőtt külföldre mennénk dolgozni, tegyünk meg egy pár dolgot elővigyázatosságból: tanuljunk meg egy pár fontos telefonszámot, egy pár fontos szót az adott ország nyelvén állapodjunk meg egy kulcsszóban, mely elhangzása esetén a hívott személy kezdjen el kerestetni bennünket, legyünk nagyon körültekintőek, és tájékoztassuk minden lépésünkről minél többször a családot.

Úgy gondoljuk, hogy ez a nap is hasznosan telt el. Következzen a MARATONI NAP. Már alig várjuk...




Órarend 



Gimisek oldala


Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron



 



 

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad