A Partiumi Keresztény Egyetem dísztermében tartotta ballagási ünnepségét az Ady-líceum két nyolcadik osztálya. Az osztályok és osztályfőnökeik (Csepregi Imola Eszter, 8.A és Nagy Enikő Ilona, 8.B) ünnepélyes bevonulását követően került sor a két osztály több ponton és műsorszámban összefonódó előadására, ezzel is jelezve azt, hogy bár külön tantermekben tanultak, sok izgalmas közös kalandban volt részük a négy év során.
A debreceni Ady Endre Gimnázium és a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum egyedülálló gálaestjére kerül sor június 16-án, vasárnap 17 órától a nagyváradi Szigligeti Színházban.
Több mint 120 fellépő diák, élő zenekar; több tucat műsorszám a legkülönfélébb műfajokban, tánc, ének, versek, jelenetek, hangszeres produkciók.
Fergeteges hangulat! Fiatal energiák! Emlékezetes este!
Jegyet váltani jelképes áron a színház pénztáránál vagy a biletmaster.ro oldalon lehet.
Várunk mindenkit szeretettel 9 és 99 éves kor között!
Valamivel több mint százharminc diák vett búcsút június 8-án, szombaton délelőtt a nagyváradi Ady Endre Líceumtól. Olvass tovább →
Szombaton, június 8-án, 11 órától kezdődően ballagnak az Ady-líceum idei végzősei. Az ünnepségre a sportpályán kerül sor, előtte azonban a Fő utcán is végigballagnak diákjaink, a főbejárattól indulva, az épület körül. Szeretettel hívjuk és várjuk a szülőket, rokonokat, ismerősöket. Ünnepeljünk együtt!
Online közvetítés:
A magyar nyelv napja alkalmából a 9.E osztály diákjaival azt próbáltuk ki, hogyan hozhatunk létre irodalmi szövegeinkből digitálisan szerkesztett képeket, illetve mire használható fel az MI irodalomórán.
A diákok alkotó módon nyúltak a nyelvhez, az irodalomhoz, a képi megjelenítés pedig magát az irodalmi művet hozta közel a 21. századi diákhoz.
Szombaton, május 27-én, 11 órától kezdődően ballagnak az Ady Líceum idei végzősei. Az ünnepségre a sportpályán kerül sor, előtte azonban a főutcán is végigballagnak diákjaink, a főbejárattól indulva, az épület körül. Szeretettel hívjuk és várjuk a szülőket, rokonokat, ismerősöket. Ünnepeljünk együtt!
Online közvetítés:
https://www.facebook.com/events/638905061439054/
Köszönet a táncosoknak, zenészeknek, szervezőknek: igen nagy sikere a volt a mai villámcsődületnek. Az esőre hajló időjárás ellenére az adys fiatalok felcsíkit táncoltak, és sikerült mindenkit, kicsit, nagyot, diákot, tanárt, szülőt és szinte minden résztvevőt bevonni a közös körtáncba. Méltó eseménye volt a mai a Magyar Kultúra Napi ünnepségsorozatnak.
Köszönjük a lelkesedést, mosolyt, jókedvet, sikerült meleget varázsolni a résztvevők szívébe.
Jövőre veletek ugyanitt, a majomszigeten!
Január 20-án, pénteken 13 órától Járd ki lábam, járd ki most ... címmel néptánc - flashmobot szervez az Ady Endre Elméleti Líceum az iskola előtt, a volt majomsziget helyén. Az eseményre A Magyar Kultúra Napja alkalmából kerül sor, az iskola diákjainak és alkalmazottainak részvételével.
Ha az időjárás véletlenül nem megfelelő, péntek délben közöljük a változtatásokat.
Miért nem szerette Petőfi, ha fényképezik? Hogyan tükröződik a költő romantikusan isteni természete a János vitéz megalkotásában? Aki tudja a választ, jelentkezzen egy csokiért a magyarkuckóban!
200 éve született a legismertebb magyar költő, Petőfi Sándor. Évfordulóját mától egy egész héten keresztül együtt ünneplik az adysok: versolvasás, szavalás, játékos szövegfeldolgozás, versírás, filmkészítés, tánc révén mélyítik el ismeretségüket a költővel.
Vártuk, jött, énekeltünk...
Az Ady Endre Líceumba már reggel fél 8-kor elindult nehéz puttonyával és krampuszaival a Mikulás, hogy minden 5-8.osztályos gyermeknek odaadja a finom édességekkel teli
ajándékcsomagot. A diákok sem maradtak adósai, hiszen Kajántó Judit tanárnő irányításával kedves dalokkal köszöntötték a Nagyszakállút.
Új tanév kezdődött a 250 éves Ady-líceumban. Bár az évnyitó ünnepség a hagyományos módon zajlott, a tanév mégis kicsit más lesz, mint az eddigiek, hiszen örvendetes változások indultak el a nyár folyamán: megkezdődött az épület teljes felújítása, illetve elkezdte működését az első tanító-óvodapedagógus szak az iskolában. Változás történt az intézmény vezetőségében is, hiszen ebben a tanévben a korábban nyugdíjba vonuló Ciubotariu Éva, majd a leköszönő Antonie Csilla igazgatóhelyettesek helyét Buna Boglárka zenetanárnő veszi át.
Kedves diákok!
Az Ady Endre Elméleti Líceum ünnepi tanévnyitójára 2022. szeptember 5-én, hétfőn 10 órától kerül sor az iskola udvarán, melyre szeretettel várjuk diákjainkat és szüleiket. Kérünk minden diákot, hogy az ünnepi alkalomra fekete - fehérben, iskolai nyakkendővel jelenjen meg.
Az idei évben a tanítással párhuzamosan zajlik az iskola épületének a felújítása. Ezért kérjük szépen figyelemmel követni a hivatalos értesítéseket az iskola honlapján és az osztálycsoportokban, az osztályfőnökök által megosztva.
Az első iskolai hét menetrendje:
Hétfőn ünnepi tanévnyitón vesz részt mindenki az iskola udvarán 10 órától. A X, XI, XII. osztályok reggel 8-ra jönnek osztályfőnöki órára, az V, VI, VII, VIII és IX. osztályosok számára az ünnepélyes tanévnyitó után lesznek az osztályfőnöki órák megtartva.
Keddtől péntekig az V- VIII osztályos diákok rendesen jönnek iskolába, a liceumi diákok online tanításban vesznek részt, amíg a bentlakás teljesen el nem készül.
Beköltözésre a bentlakásba vasárnap, szeptember 11- én kerül sor.
Szép évkezdést kívánunk mindenkinek!
Az iskolánk diákjai március 13-án egy történelmi tanulmányi kiránduláson vettek részt. A kirándulás témája Az 1848–1849-es forradalom egy szabadságharc, az apropója pedig március 15., a nemzeti ünnepünk közeledte. A kirándulás tervezett programja szerint felidéztük a forradalom és a szabadságharc eseményeit és következményeit, de ez alkalommal az események természetes lefolyásának fordított sorrendjében haladtunk.
Verőfényes napsütésben búcsúztak szombaton délelőtt alma materüktől a nagyváradi Ady Endre Líceum tizenkettedikes diákjai.
A világjárvány sok tekintetben felülírta a megszokott oktatási rendet, és félő volt, hogy az idén is elmarad a ballagás, mint történt az az elmúlt évben, de végül a szigorú járványvédelmi előírások betartása mellett sikerült megtartani szombaton az Ady Endre Líceumban is ezt a felnőtté válás folyamatában kiemelkedően fontos eseményt. A járványhelyzetre való tekintettel egy új ötlettel rukkolt elő az iskola: a végzősök nemcsak a tanintézmény falain belül, hanem azt elhagyva is ballagtak, így a Fő utcán is felcsendült a Gaudeamus igitur.
https://www.erdon.ro/kozelet/helyi-kozelet/ballagas-az-adyban-bucsuzunk-de-nem-felejtunk-3708649/
Március 15. az 1848–49-es polgári forradalom és szabadságharc kezdete és egyben a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja is. A járványügyi helyzetre való tekintettel a megemlékezésekre a szigorú előírások betartása mellett kerülhet sor. A méltóságteljes és rövid megemlékezésen iskolánk tanulóit a VIII.B osztály képviselte. Diákjaink Vad Márta igazgatónő és Ardelean Klementina történelem szakos tanár kíséretében koszorút helyeztek el Szacsvay Imre szobránál. Szacsvay Nagyvárad első országgyűlési képviselője, az országgyűlés jegyzője, a szabadságharc polgári vértanúinak legifjabbika, elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyar polgári és nemzeti célokért való küzdelemben.
A 6.A osztályosok saját készítésű kisfilmmel emlékeztek meg A magyar kultúra napjáról. A kultúránknak a népköltészethez és a népszokásokhoz kötődő szegletét választották, hiszen ez az, amiről órákon is szó esik mostanában, és mivel a farsangi időszakban vagyunk, ezért farsangi rigmusokat, verseket mondtak, és egy tréfás farsangi lóvásárt mutattak be zenével és tánccal.
A 9.E osztály január 18-án, hétfőn vett részt A magyar kultúra napja alkalmából szervezett “Ady nyomában” elnevezésű sétán. A zord idő miatt az iskola kapujától a Szent László hídig jutottunk. Rövidke sétánk alatt hallottunk Ady életéről, Lédáról, egyes épületek megépítéséről és századokkal előtti funkciójáról. Magam és osztálytársaim nevében állíthatom, hogy a séta nemcsak hasznos, de élvezetes is volt. Az Ady Endre Líceum diákjaként fontosnak tartom, hogy minél többet tudjunk iskolánk névadójáról és a városról, ahol élünk. A hideg idő ellenére is jól éreztük magunkat, üdítő élmény volt a hónapok óta tartó online oktatás után az osztálytársak körében múlatni az időt.
Montserrat-Gróf F. Amaya
Január 20-án, A Magyar Kultúra Hete rendezvénysorozat alkalmából, nagy örömmel és lelkesedéssel vetettük bele magunkat abba a városnéző sétába, amelyen iskolánk könyvtárosa, Makai-Bölöni Judit (alias Cseresznye) kalauzolt bennünket. Érdekes, mókás és ritka adalékokkal gazdagította ismereteinket városunk történelméről, elődeiről, nagy hírnevű, páratlan építészetéről és építészeti örökségünkről. A séta végén büszkén és felemelt fővel térhetünk haza, mert bizony van mire büszkének lennünk. Történetek, helyek, épületek, szobrok mind egyfajta töltöttséget hordoznak magukban, amelyet majd mi is a magunk módján továbbadunk. Egy igazi tartalmas és tanulságos időutazás volt ez, melynek várjuk a folytatását!
A 9.F diákjai
Iskolánk is részt vesz, mint minden évben A magyar kultúra hete programsorozatban.
Kedves kiadvány végzőseinkről, a Rákóczi Szövetség támogatásával. Az adysokról a 35. oldaltól olvashatnak.
Köszönjük!
Rendkívüli idők rendkívüli évzárója volt az idei, hiszen végzőseinktől a rádió hullámain keresztül vettünk búcsút. Bár a virágokkal feldíszített osztálytermekből való kiballagás, az iskola folyosóin, a kilencedikesek sorfala közötti méltóságteljes végigballagás elmaradt, és elmaradtak a megilletődött ölelések, a szeretetteljes mosolyok, a rádión keresztül mégis sikerült emlékezetes útravalóval útjukra bocsátanunk végzős diákjainkat.
https://www.facebook.com/watch/live/?v=1189163781421028
Sorrendben a 21. szülői bálra gyűltek össze szombat este a jelenlegi és volt adys diákok szülei, öregdiákok, osztályfőnökök, tanárok, meghívottak. A tehetséges diákok zenés-táncos produkciójában fellépett az Ady tánccsoportja először salsával, majd bachatával, show-táncot mutattak be a Vér-ikrek a 10.E-ből, és énekszámmal szórakoztatta a jelenlévőket az ugyancsak 10.E -s Szallós Tünde és a 9.C-s Marton Dorottya.
Szeretettel és nagy örömmel hívjuk, várjuk az érdeklődőket, egykori és jelenlegi tanárainkat és diákjainkat a 30 éve Ady Líceum rendezvénysorozatunk első eseményére. Hétfőn, 2020. február 3- án, délután fél kettőkor kezdődik az iskola dísztermében az ünnepi visszaemlékezés, melynek vendégei iskolánk azon egykori pedagógusai, akik aktívan részt vettek az iskola- pontosan 30 évvel ezelőtt történt - újraalakításában. Felidézzük az akkori eseményeket, azt, hogyan lett a Moghioroș – 5-ös számú Ipari Líceumból Ady Endre Elméleti Líceum.
A 2019-2020-as tanév nyitó ünnepségén közel 700 adys diák sorakozott fel az iskola udvarán, és fogadta a jókívánságokat, a buzdító, bátorító szavakat, melyekkel Vad Márta igazgatónő, Szabó Ödön parlamenti képviselő, majd a tanfelügyelőség, az önkormányzat és az egyházak képviselői köszöntötték őket.
A ballagási ünnepség 11 órától vette kezdetét, minekutána a diákok búcsút intettek az osztálytermeiknek, az iskola falainak, majd diáktársaik sorfala és a családtagok, barátok, hozzátartozók figyelme által övezve kivonultak az iskola udvarára. A megjelenteket Kirkósa Enikő köszöntötte, majd Vad Márta iskolaigazgató vette át a szót. „Hogy mit viszel magaddal, csak rajtad múlik. Számtalan dolgot kaptál, vidd a legjavát. Merj nagyot álmodni és lépj, mindig tud hova, ne az ingoványosra. Kívánom, találd meg a célt és tudj tenni érte. Örülj a pillanatnak, a tudásnak, a mosolynak, s mindazt, amivel a Jóisten megáldott és mi formálni próbáltuk, fordítsd mindig jóra. Ne feledd: együtt, kézen fogva erősebbek vagyunk. Isten áldjon meg benneteket. Mi mindig visszavárunk” – búcsúzott a végzős diákoktól.
https://www.biharinaplo.ro/helyi/2019/06/02/aki-adys-volt-orokre-az-marad.biharinaplo
Június első szombatján elballagott 126 diákunk. Ünnepi beszédek, köszöntések sora- Biró Rozália parlamenti képviselő, Pető Dalma városi tanácsos, Mahajduda János atya, Szűcs Éva tanügyi előadó, Dézsi Enikő szülőbizottsági elnök őszinte, megszívlelendő jótanácsai tették emlékezetessé a ballagók utolsó adys napját.
http://www.biharinaplo.ro/helyi/2019/06/02/aki-adys-volt-orokre-az-marad.biharinaplo
Három iskola ünnepelte együtt március 15-ét, s ez megsokszorozta nemzeti ünnepünk értékét. 1848. március 15-ére emlékeztünk együtt. Nemzetünk életében az olyan történelmi sorsfordulók egyike ez a nap, amely által többnek és igazabbnak tudhatjuk magunkat, érezzük egy közösség összetartozását. Az 1848-49-es szabadságharc hősei hazafiságunk példaképei, akik megmutatták, hogy összetartással érhetőek el a nagy dolgok, és ez ugyanúgy, ahogy a 19. században, ma is igaz.
Az Ady Endre Elméleti Líceum ez alkalommal két debreceni iskolát látott vendégül. Együtt ünnepeltünk a Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium és a Debreceni Szakképzési Centrum Vegyipari Szakgimnáziumának tanáraival és diákságával.
1956 októberében Magyarországon békés tüntetéssel kezdődő, fegyveres felkeléssel folytatódó forradalom bontakozott ki a Rákosi Mátyás nevével összefonódó kommunista diktatúra és a szovjet megszállás ellen. Október 23-án, nemzeti ünnepünkön, Nagyváradon, az Ady Endre Elméleti Líceum dísztermében az iskola hagyományaihoz híven az alkalomhoz illő zenés-verses-dramatikus összeállítással emlékeztek meg a X.A és XI.E osztály tanulói erről a rendkívüli és tragikus történelmi eseményről. A műsor, amelyet Ardelean Klementina tanárnő állított össze, a Himnusz eléneklésével ért véget.
A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége a történelmi egyházakkal partnerségben immár ötödik alkalommal szervezte meg a magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségét. A magyar pedagógusok, diákok, szülők közös ünnepének eddig sorban a csíksomlyói kegytemplom, a Farkas utcai református templom, a sepsiszentgyörgyi unitárius templom és a brassói evangélikus templom adott otthont. Idén a nagyváradi római katolikus székesegyházban Exc. Böcskei László megyéspüspök által celebrált Veni sancte szentmisével nyitottuk meg a tanévet szeptember 15-én.
A hagyományos módon kezdődött az idei tanév is az Ady Endre Líceumban. Igazgatónőnk, városi elöljáróink, egyházaink képviselői fogalmazták meg jótanácsaikat, bátorító szavaikat a sokszor személyes hangvételű ünnepi beszédekben. A nyolcadikosok és a tizenkettedikesek nevében köszöntötte Rázmán Botond és István Zsuzsanna az ötödikeseket és a kilencedikeset.
Szeretettel várjuk a diákokat és szüleiket az Ady Endre Elméleti Líceum tanévnyitó ünnepségére, amely 2018. szeptember 10-én, hétfőn 10 órakor kezdődik.
Kérjük a tanuló ifjúságot, hogy az alkalomhoz illő öltözetben (fehér ing/ blúz, sötét nadrág/ szoknya, adys nyakkendő) 9:30-tól kezdve gyülekezzen az iskola udvarán, ahol az osztályfőnökök várják őket.
A tanévnyitót követően az osztályfőnöki órán kiosztjuk a tankönyveket.
Május 26.,szombat. A kilencedikesek sorfalat állnak, a tizedikesek székeket hordanak, a tizenegyedikesek osztályt díszítenek és műsorral készülnek. Magyar közösségünk képviselői fogalmazzák meg ünnepi gondolataikat, szülők, rokonok, barátok állnak meghatottan, virágcsokrokkal, ajándékcsomagokat szorongatva, fényképezőgéppel kezükben. „Ezek az emberek csak értetek vannak ma itt, minden mosoly titeket céloz meg, minden kar titeket ölel át, értetek nyílnak ki az ablakok...”
Meghitt hangulatban, a korábbi alkalmaknál jóval kevesebb résztvevővel zajlott az öregdiákok találkozója az idén. Vad Márta iskolaigazgató fogadta az egybegyűlteket a tanáriban, s köszöntő szavait megelőzően elmondta: ez egy különös év, ugyanis, mint kiderült, nappali tagozatok nemigen végeztek sem ötven, sem hatvan évvel ezelőtt. Ötven éve ugyanis változott az oktatási rendszer, azaz tizenegyről tizenkét évre módosult az érettségit megelőző tanévek száma, így abban az évben senki nem végzett nappali tagozaton.
1848. március 15-ére emlékeztünk ma. Immár 170 év telt el azóta, hogy történelmünk egyik legfelemelőbb pillanatát, óráit, napjait élte át a pesti ifjúság. Az 1848-49-es szabadságharc hőseire emlékeznünk kell, hiszen ők hazafiságunk példaképei, akik megmutatták, hogy összetartással érhetőek el a nagy dolgok, és ez ugyanúgy, ahogy a 19. században, úgy ma is igaz. Az Ady Endre Elméleti Líceum diákjai egy rövid, összefoglaló műsorral kívántak emléket állítani nagyjainknak.
2018. május 19-én, 10 órakor ismét öregdiák-találkozóra várjuk iskolánk egykori diákjait. A találkozó keretén belül osztályfőnöki órákra és az arany-, gyémánt- és rubinoklevelek ünnepélyes átadására is sor kerül.
Kérjük az 50, 60 és 70 évvel ezelőtt végzett osztályok képviselőit, hogy a díszoklevelek elkészítése végett minél előbb jelentkezzenek az iskola titkárságán naponta 12 és 16 óra között, vagy a 0259431706 telefonszámon.
A hagyományos forgatókönyv szerint zajlott az idei, a 19. szülői bál is. Az est első felében diákok léptek fel zenés-táncos produkcióikkal. A műsor után kezdődött az igazi báli mulatság, melyre sok szülő és néhány tanár jelmezt is öltött, és a Sanzon együttes zenéjére ropták a táncot hajnalig. Közben tombolahúzás és jelmezfelvonulás is volt, illetve meg lehetett csodálni (és vásárolni) a szorgos anyukák tortakompozícióit.
https://www.biharinaplo.ro/helyi/2018/01/28/hagyomanyos-szuloi-bal-az-adyban.biharinaplo
Halálának kilencvenkilencedik évfordulójára emlékezve rendhagyó módon idéztük meg a költőt, Ady Endrét 2018. január 26-án. Iskolánk névadóját ünnepelve életének jelentős eseményeiről, a Nagyváradon eltöltött éveiről beszélgettünk a X.F tagjaival, majd sor került a költő ifjúságot megszólító verseinek, a lázongó, újat akaró fiatalokról szóló költeményeknek a felolvasására. Az egymás után elhangzó versek meghallgatása után közösen kerestük a választ az oly sokszor feltett kérdésre: Valóban él-e az ifjú szívekben Ady?
A magyar kultúra ünnepe alkalmából az RMDSZ nagyváradi körzete HIMNUSZ KLUB elnevezéssel pályázatot hirdetett nagyváradi iskolák magyar tagozatai számára.
A pályázat témájának megfelelően Kölcsey Ferenc Himnusz című költeményét adták elő a diákok oly módon, hogy minden verssort iskolánk más-más diákja mondott. Nemzeti imánkat 64 gyerek szólaltatta meg. A versenykiíráshoz igazodva az előadásról videofilm készült.
A karácsonyi szünet előtti utolsó napon verses-zenés műsorral teremtették meg a közelgő ünnep hangulatát a kis- és nagydiákok.
Az alkalomhoz illő műsorban karácsonyi kórusműveket adott elő az iskola kórusa. Az énekek között szavalatok hangzottak el, és egy betlehemest is bemutattak a diákok. A műsor legmeghittebb pillanataként az iskola tanári zenekara és kórusa közösen énekelt ismert karácsonyi dalokat, amelybe a nézők is bekapcsolódtak. Az utolsó hét így nem csak egy szokványos várakozással teli adventi hét volt, hanem egy közös, meghitt készülődés a Megváltóval való találkozásra, a szeretet és az őszinte egymásra figyelés jegyében.
A nagyváradi Ady Endre Líceumban is megünneplik Ady Endre születésének 140. évfordulóját, az ünnepségsorozat megnyitójára tegnap délután került sor.
http://www.reggeliujsag.ro/felemelo-hogy-ady-nyelven-szolhatok/
https://www.biharinaplo.ro/helyi/2017/11/16/ady-monodrama-az-ady-liceumban.biharinaplo
Október 23-án, nemzeti ünnepünkön, Nagyváradon, az Ady Endre Elméleti Líceum dísztermében az iskola hagyományaihoz híven az alkalomhoz illő zenés-verses összeállítással emlékeztek meg az 1956-os magyar forradalomról és szabadságharcról. Az iskola folyosóján egy gyertya lángja emlékeztetett a forradalom hőseire, azokra a fiatalokra, gyerekekre, akik 1956-ban legdrágább kincsüket, az életüket áldozták fel a szabadságért.
Tegnap délelőtt az iskola dísztermében tartották a tanévzáró ünnepségeket az Ady Endre Középiskola V–VII., és IX–XI. osztályos diákjai számára. Vad Márta beszéde után díjakat adtak át. Népdalokat énekelt a Buna Boglárka tanárnő által felkészített kórus.
https://www.biharinaplo.ro/helyi/2017/06/15/tanevzaro-a-varadi-ady-endre-liceumban.biharinaplo
A 8.A (osztályfőnök Kirkósa Enikő) és a 8.B (osztályfőnök Fazekas Csilla) osztály közösen vett búcsút általános iskolás éveitől. Mivel sem iskolájuktól, sem tanáraiktól nem kellett elköszönniük – hiszen szinte kivétel nélkül itt folytatják majd tanulmányaikat –, produkciójuk nem annyira könnyes-szomorkásra, mint inkább szellemes-humorosra sikeredett, tele ötlettel és vidámsággal.
https://www.biharinaplo.ro/…/elballagtak-az-ady-nyolcadikos…
#biharinapló #nagyvárad #ballagás #Adyiskola
Állítsd meg az éneket
Ne tépjétek szívemet
Ne mondj búcsút, legyél néma
Ne vezényelj indulóra
Kicserélem egész énem
Csak az emlékeket védem.
Mintha kőhöz imádkoznék
Odalöksz a szekérderék
Felnőtt-ifjú tömegébe
Sodródom már, ez a vége
Nyakamat tekerem, csak hogy lássam
Mitől válok el alássan. (Részlet a végzős Farkas Réka búcsúbeszédéből)
Utolsó út a főlépcsőn:
https://www.youtube.com/watch?v=2NDxsRMcVzo&feature=youtu.be
Drónfelvétel a ballagásról:
https://www.youtube.com/watch?v=xml75dOiXyEA könyvtáros ajánlata
"A könyvtár gyógyszeres ládika a léleknek."
A thébai könyvtár felirata