Egészségnap az iskolánkban

2018. február 22.
2018. február 27-én, kedden, a XI.E osztály diákjainak egy lelkes kis csapata egészségnapot szervez. Ezáltal szeretnék felhívni diáktársaik és tanáraik figyelmét a helyes életvitel fontosságára és a cukorbetegségek, illetve a  kardiovaszkuláris betegségek megjelenésének kockázataira és megelőzési módjaira.

2017-ben végzett VIII. és XII. osztályosok figyelmébe

2018. február 19.
2018. február 20. és 22. között, naponta 12 és 16 óra között  várjuk a 2017- ben végzett VIII. és XII. osztályos diákokat, személyesen, átvenni a kompetencia-  és egyéb vizsgák okleveleit az iskola titkárságán. Elsősorban azokra a diákokra számítunk, akik jelenleg itthon vannak vakáción. A diplomák később is átvehetőek.

XXX. Kárpát-medencei középiskolás vezetőképző

2018. február 16.

Nagy örömmel vettünk részt a Rákóczi Szövetség által szervezett XXX. Kárpát-medencei középiskolás vezetőképző programon. A rendezvény február 16. és 18. között zajlott Budapesten, és két kiváló tanulónkat, Veres Bernadettet és Jakabffy Borókát (X. E) gazdagította sok szép emlékkel és tapasztalattal. Idén a program fő témája az ifjúság és az érték  volt. A jó hangulatú együttlét számos élménydús előadást és kulturális programot kínált. A diákokat Ianc Dorotea angoltanárnő kísérte el.

Vitaszülinap 2018

2018. február 15.

2018. február 15-én, délután megünnepeltük a vitakör huszonharmadik születésnapját.

Sokan összegyűltünk játszani, tortázni és beszélgetni. Nemcsak jelenlegi diákok voltak jelen mind a négy évfolyamból, hanem az évről évre „hazatérő” öregdiákok is visszajöttek  egy kicsit társasozni, tanulni és ismerkedni a mostaniakkal. Horváth Gizella, a vitakör alapítója  is betért hozzánk.

Mint mindig, most is nagyon jó volt a hangulat, idén például megtudtuk egymásról, hogy "ki mit csinált legelőször életében a legutóbb". Remélem, a jövőben is ennyien gyűlünk össze!

Ahogy egy diák fogalmazott: Remélem jövőre is hasonló lesz, mert a jó társaság és a finom torta nagyon csábító! Már most várjuk a következőt!

Mindenkit érintő változások a szóbeli érettségi alatt

2018. február 11.

Február 12. és 22. között zajlanak a XII. osztályosok számára a szóbeli és kompetencia- felmérő érettségi vizsgák.

Az iskola nevelőtanácsának határozata értelmében, az érettségi vizsgák ideje alatt is minden diák számára tanítás van. Az órarend módosításai Órarend az érettségi alatt 2018. 02. 12 - 22. itt találhatóak meg mind a két hétre, külön- külön táblázatban.

A XII. osztályos diákok számára is tanítás van, a fenti órarendnek illetve az érettségi beosztásnak megfelelően.

A február 12-i, hétfői román szóbeli érettségi  időbeosztása itt található:  Román szóbeli vizsga beosztása

A február 19-i, hétfői TIC érettségi  időbeosztása itt található:  TIC érettségi vizsga beosztása_2018_02_19

A február 20-i, keddi TIC érettségi  időbeosztása itt található:  TIC érettségi vizsga beosztása_2018_02_20

A február 21-i, szerdai idegennyelv írásbeli érettségi vizsga időbeosztása itt található: Nyelvvizsga beosztás - irásbeli

A február 22-i, csütörtöki idegennyelv szóbeli érettségi vizsga időbeosztása itt található: Nyelvvizsga beosztás - szóbeli

A szóbeli érettségik a 99-es és a 102-es termekben zajlanak. Ezért a szóbelik ideje alatt - február 12., 15., 21., 22. - a következő osztályok váltanak osztálytermet (Teremváltoztatások):

IX.D ->  fizika laboratórium

XI.E ->  biológia laboratórium

IX.C -> 33-as terem

További információk az iskola honlapján a BAC 2018  menüpont alatt érhetőek el.

Bármilyen, az érettségi szervezésével kapcsolatosan felmerülő kérdéssel a vizsgabizottság tagjaihoz lehet fordulni (Ciubotariu Éva, Fazekas Csilla, Sárközi Csilla, István Zoltán).

Kérjük a tanuló ifjúságot, hogy a vizsgák ideje alatt csöndes, fegyelmezett viselkedésével segítse XII-es iskolatársait.

XII. osztályos diákjainknak sikeres megmérettetést kívánunk!

Vad Márta és Ciubotariu Éva igazgatók

Beiratkozás V. osztályba

2018. február 09.

Iskolánk a 2018–2019-es tanévben is 2 ötödik osztályt szeretne indítani, mindkettőt emelt óraszámú angol nyelvoktatással.

Ennek megfelelően diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátítják el az angol nyelvet.

Az angol tudásszint felmérésére június 18-án, hétfőn kerül sor.

A tudásszint felmérésének témakörei itt találhatóak: Témakörök

Az elmúlt évek angol tételei itt tekinthetőek meg: Angol tétel minták

Jelentkezni az iskola titkárságán lehet a második félévtől kezdődően.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Adysok az országos matematika olimpián

2018. február 09.

Az elmúlt hétvégén a szovátai  Domokos Kázmér Gimnázium szervezte meg a magyar diákok számára a matematika olimpia országos szakaszát. Bihar megyét 23 diák képviselte, köztük nyolc adys: Halász Kristóf és Székedi Péter 5.osztályból, Bődi Kincső Lilla 8. -ból, Divin Judit és Árva Norbert Ákos 9. osztályból, Barabás Zóra 10. osztályból, Salánki Miklós 11.  és Jakabffy Balázs 12. osztályból.

Isten hozott, RLS!

2018. február 02.

Az idén talán még a tavalyinál is nagyobb érdeklődés volt az Ady Endre Elméleti Líceum és a hollandiai Rijnlands Lyceum Sassenheim diákjai között több mint 10 éve működő cserediák-kapcsolat iránt. Szinte a meghirdetés pillanatától fogva kezdtek el jelentkezni a fiatalok, és nem egyesével, hanem 4-en, 5-en egyszerre. Túljelentkezés volt, és nehéz dolga volt a tanárnak, akinek döntenie kellett a csapat összetételét illetően.

Kiállításmegnyitón a magyar kultúra napja alkalmából

2018. január 31.

A magyar kultúra napja alkalmából érdekes kiállításon vettek részt az Ady Endre Elméleti Líceum diákjai Czirják Enikő rajztanárnő vezetésével.

A nagyváradi Vár „A” épületében található galériában, a Tanoda Egyesület  és a Berettyó Kulturális Központ közös szervezésében, Tóth Sándor berettyóújfalui festőművész Londontól Isztambulig című kiállítását tekintették meg.

Köszöntőt mondot Muraközi István, Berettyóújfalu polgármestere, valamint Kecse Gabriella, a Tanoda Egyesület elnöke.