Ballagók és ittmaradók

2017. június 03.

"...papírsárkányoknak láttunk mindig titeket. Olyanoknak, akik a magasba vágytak, és oda is jutottak, és mi néztünk titeket, csodáltuk bátorságotokat, magabiztosságotokat, azt, ahogy nem féltetek dacolni a széllel, és attól sem, hogy egyszer majd nem fúj tovább." (Miheler Dóra, 11.E osztály)

Formabontó ballagás

2017. június 03.

Állítsd meg az éneket

Ne tépjétek szívemet

Ne mondj búcsút, legyél néma

Ne vezényelj indulóra

Kicserélem egész énem

Csak az emlékeket védem.

Mintha kőhöz imádkoznék

Odalöksz a szekérderék

Felnőtt-ifjú tömegébe

Sodródom már, ez a vége

Nyakamat tekerem, csak hogy lássam

Mitől válok el alássan. (Részlet a végzős Farkas Réka búcsúbeszédéből)

Elballagtak a végzőseink

2017. június 02.
Május 27-én, szombaton ballagott el hat végzős osztályunk 150 diákja. Tekintsék meg képes összeállításunkat.

Június 10-én folytatódnak az angol és román előkészítők negyedikes diákoknak

2017. június 02.
Folytatódnak az előkészítők angolból és románból a negyedikes diákok számára. A következő találkozóra június 10-én, szombaton 10 órától kerül sor. Szeretettel várjuk a diákokat!

A dániai FLL (First Lego League) robotverseny harmadik napja

2017. május 28.
A robotjátékokat az eredményhirdetés követte. Az Ady-SOKK csapata 48. helyen végzett a 119 versenyzőből.

Ultimul sunet de clopoțel

2017. május 27.

În după-amiaza zilei de sâmbătă s-a auzit ultimul sunet de clopoțel pentru cele șase clase de a 12-a ale Liceului Teoretic ,, Ady Endre”. Conform tradiției, ceremonia a avut loc în curtea școlii. Doamna director Vad Marta a ținut un discurs emoționant în fața absolvenților și a tuturor celor prezenți, prin care le dădea câteva sfaturi utile la început de drum nou, le ura tot succesul din lume și, nu în ultimul rând, le reamintea că vor fi mereu păstrați în amintire și așteptați cu drag  în școala de unde au plecat!

Elballagtak az Ady líceum tizenkettedikesei

2017. május 27.

Szombat délben elballagott a nagyváradi Ady Endre Líceum hat végzős tizenkettedikes osztálya is. Az ünnepséget a hagyományoknak megfelelően az iskola udvarán tartották.

A dániai FLL (First Lego League) robotverseny második napja

2017. május 27.
A verseny második napján a kutatói munka került bemutatásra, a csapat egy multifunkcionális kutyalábtörlőt készített. A bemutató után egy meglepetésfeladatot kellett megoldani csapatban. Majd következtek a robotjátékok.

A dániai FLL (First Lego League) robotverseny megnyitója

2017. május 26.
A verseny második napján berendezkedtünk a verseny helyszínén és teszteltük a robotunkat. Délutáni program piknikezés és koncert volt egy vidámparkban.