Kiállítás Alma Materünk fennállásának 250 éves évfordulója alkalmából

2022. március 04.

Kedves volt adys művészek!

Alma Materünk fennállásának 250 éves évfordulója alkalmából  kiállítást szervezünk a Nagyváradi Római Katolikus Püspökséggel közösen, melynek helyszíne a római katolikus püspöki palota.

A kiállítás során iskolánk végzett diákjainak  művészeti alkotásait mutatjuk be.

Ajutor umanitar din partea liceului Ady

2022. március 04.

Azi a fost despre oamenii mici cu suflet mare deoarece cel mai tânăr voluntar nu a avut nici două luni și întreaga zi a fost despre bunătatea copiilor (fara sa fi organizat ceva intenționat in acest sens)!

In prima parte am primit mai multe transporturi de donații, adunate de elevii de la Şcoala Gimnazială "Oltea Doamna" Oradea și de la Ady Endre Liceum profesorii acestor școli au reușit să mobilizeze elevii care alături de părinți au făcut pachete atât de utile pentru refugiatii din Ucraina! In timp ce descărcam donațiile am primit prima cerere "personalizata" pentru un pachet de sprijin pentru o mămică și bebelușul ei care abia s-a născut, așa că în doar câteva minute voluntarii prezenți au alcătuit un pachet atât pentru mama cât și pentru bebe!

Mindörökké adysok: Zuh Deodáth

2022. március 04.
Az biztos, hogy azért épültek be generációm adysai könnyen az európai társadalmak legváltozatosabb rétegeibe, mert gimnáziumi négy évük alatt maguk is a helyi társadalom egészének utódait látták maguk körül.

Szent László-kiállítás a nagyváradi római katolikus püspöki palotában

2022. március 03.
Iskolánk 7.B osztálya Ardelean Klementina  és Fazekas Csilla tanárnőkkel együtt meglátogatta  a Regum gemma, Ladislæ – Szent László király műve és tisztelete címmel nyílt állandó kiállítást a nagyváradi római katolikus püspöki palotában.

Köszönjük az adományokat!

2022. március 03.

Tegnap, március 2-án szülők, diákok, tanárok jóindulatának és folyamatos segítőkészségének köszönhetően jelentős mennyiségű adományt juttattunk el a Cătunul Verde Alapítványhoz is.

Mindörökké adysok: Szirtesi-Nagy Réka

2022. március 03.
Az egyetemen sokszor tudtam hasznosítani azt, amit matek, informatika, angolórán megtanultam, és mivel nagyon sok tárgyból értek különböző impulzusok (olimpiászok, versenyek, külön foglalkozások, vitatechnika óra, tánc, és sok minden más) ezek mind hozzátettek ahhoz, hogy jó tréner lehessek.

Múzeumlátogatás és kézműves műhely az Aurel Lazăr Emlékmúzeumban

2022. március 02.
Múzeumlátogatáson és kézműves műhelyben vettek részt az V.A és a VII. B osztály tanulói. Megtekintették a múzeum márciuska-kiállítását, majd ők maguk is készítettek hasonlókat. Kísérő tanáraik voltak: Apáti Tímea, Ardelean Klementina, Buna Boglárka, Czirják Enikő.

Minörökké adysok - Szőke Edit

2022. március 02.
Nagyon bosszant, amikor már régóta távolélők fumigálják, valaha volt, vagy sosem létező aranykorához viszonyítva lebecsülik mai arcát. Egy város is folyton változik, változásaiban többnyire haladás van, és ami rossz, ami javítani való, az nem elég ahhoz, hogy „kiszeressen” belőle az ember, nem lehet rugalmatlanul szeretni azt, amit igazán szeretünk.

Beiratkozás ötödik osztályba a 2022–2023-as tanévben

2022. március 01.

Kedves diákok és tisztelt szülők!

Iskolánk a 2022–2023-as tanévben is 2 ötödik osztályt indít, mindkettőt intenzív angol nyelv szakosítássalEnnek megfelelően, diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátíthatják el az angol nyelvet.

Az angol tudásszint-felmérőre jelentkezni/ beiratkozni a következő iratokkal lehet:

- a gyerek születési bizonyítványának másolata

- a szülők személyi igazolványának másolata

- a szülők házassági/ válási iratainak másolata

az iskola titkárságán lehet, akár személyesen, akár e-mailben a litadyendre@yahoo.com e-mail címen, 2022. június 10 ig.

Szeretettel várjuk leendő ötödikes diákjainkat!