Azi a fost despre oamenii mici cu suflet mare deoarece cel mai tânăr voluntar nu a avut nici două luni și întreaga zi a fost despre bunătatea copiilor (fara sa fi organizat ceva intenționat in acest sens)!
In prima parte am primit mai multe transporturi de donații, adunate de elevii de la Şcoala Gimnazială "Oltea Doamna" Oradea și de la Ady Endre Liceum profesorii acestor școli au reușit să mobilizeze elevii care alături de părinți au făcut pachete atât de utile pentru refugiatii din Ucraina! In timp ce descărcam donațiile am primit prima cerere "personalizata" pentru un pachet de sprijin pentru o mămică și bebelușul ei care abia s-a născut, așa că în doar câteva minute voluntarii prezenți au alcătuit un pachet atât pentru mama cât și pentru bebe!
Kedves diákok és tisztelt szülők!
Iskolánk a 2022–2023-as tanévben is 2 ötödik osztályt indít, mindkettőt intenzív angol nyelv szakosítással. Ennek megfelelően, diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátíthatják el az angol nyelvet.
Az angol tudásszint-felmérőre jelentkezni/ beiratkozni a következő iratokkal lehet:
- a gyerek születési bizonyítványának másolata
- a szülők személyi igazolványának másolata
- a szülők házassági/ válási iratainak másolata
az iskola titkárságán lehet, akár személyesen, akár e-mailben a litadyendre@yahoo.com e-mail címen, 2022. június 10 ig.
Szeretettel várjuk leendő ötödikes diákjainkat!
A könyvtáros ajánlata
"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron