Díjazottjaink

2024. május 15.
Az elmúlt hetekben az Ady Endre Líceum számos tanulója bizonyította különböző megyei, országos és nemzetközi versenyeken a tudását és a tehetségét. Arról, hogy ki milyen helyezést ért el milyen tantárgyból, egy későbbi Bihari Naplóban lehet majd olvasni beszámolót.

TUDNIVALÓK A BEIRATKOZÁSRÓL A PEDAGÓGIAI SZAKOKRA JELENTKEZŐKNEK

2024. május 14.

Az óvodapedagógus és bölcsődepedagógus szakokra jelentkező diákok számára 2024 május 16-án, 15.00 órai kezdettel újabb felkészítő foglalkozást tartunk az Ady Endre Líceum rajztermében!

2024 május 13-15: Kikérni a saját iskolától a Beiratkozási lapot (Anexă la fişa de înscriere)

2024 május 16-17: beiratkozás az Ady Endre Líceum titkárságán

A képeségfelmérésre való beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

· Beiratkozási lap melléklete (Anexă la fișa de înscriere, a saját iskola titkársága állítja ki)

· Beiratkozási lap (elérhető az Ady titkárságán vagy az iskola honlapján)

· Orvosi igazolás a családorvostól: fizikai erőkifejtést végezhet a diák (Adeverinţă medicală - apt pentru efort fizic)

· Másolat a születési bizonyítványról / személyi igazolványról

2024 május 22: előzetes képességfelmérés

2024 május 27: eredményhirdetés (Admis/Respins)

Ezután részt kell venni az országos felmérő vizsgán. Bejutás az EN eredmények sorrendjében.

Sok sikert minden érdeklődő diáknak!

Fisa de inscriere.docx

Országos tollaslabda-bajnokság

2024. május 13.

Ebben az évben sikerült kijutnom a tollaslabda-bajnokság országos szakaszára, iskolánk történetében elsőként. Nagyszerű élményekkel és tapasztalatokkal lettem gazdagabb a Bákó megyében, Onest városában megszervezett eseményen – foglalja össze Racsav Niki, aki a legjobb 16 közé jutott a versenyben.

Olvass tovább →

Adys diákok eredményei a Kulin György Reáltudományos Diákkonferencián

2024. május 13.

Nyolc diák képviselte Nagyváradot a 2024. május 11-én megrendezett Kulin György  Reáltudományos Diákkonferencián Nagyszalontán. A versenyzők több szekcióban mérték össze tudásukat, illetve mutatták be önállóan elkészített dolgozatukat: fizika, kémia, biológia és tudománytörténet témakörökben.

Holdvirág a majálison

2024. május 11.

A Holdvirág néptánccsoport három táncospárjának szemet gyönyörködtető produkciója.

Ma az 5.A osztály rendhagyó irodalomórán vett részt a Léda-házban

2024. május 09.

Ma az 5.A osztály rendhagyó irodalomórán vett részt a Léda-házban, ahol megtekinthették a Színről színre Petőfi című múzeumpedagógiai tárlatot, melyet a debreceni Déri Múzeum munkatársai hoztak el Nagyváradra.

Köszönjük a színes ismertetést, sok érdekességet tudhattunk meg Petőfiről és a korabeli Debrecenről. Azt is megtudtuk, hogy nézett ki, és mi volt a szerepe a spionkrajcárnak.

Felkészítők képzőbe jelentkező diákoknak

2024. május 08.

Óvodapedagógus és bölcsődepedagógus szakokra iratkozók számára:

2024 május 9-én és 16-án, 15.00 órai kezdettel felkészítő foglalkozást tartunk az Ady Endre Líceum rajztermében!

Szeretettel várunk minden olyan nyolcadik osztályt végző diákot, aki részt venne ezeken a foglalkozásokon, ami által nagyobb önbizalommal és hittel vághat neki az előzetes képességfelmérőnek.

Fontos határidők:

2024 május 16-17: beiratkozás az Ady Endre Líceum titkárságán

2024 május 22: előzetes képességfelmérés

2024 május 27: eredményhirdetés

Örömmel várjuk az érdeklődő diákokat!

Tűnő fényben - Adysok könyvbemutatón

2024. május 07.
Szilágyi Gyula Stációim című verses- és aforizmakötetét mutatták be kedden este a Tibor Ernő Galériában, a 32. Festum Varadinum ünnepségsorozat keretében. Az esemény ünnepélyességét emelte három remek szavalónk: Kovács Dávid István, Szabó Ödön és Szekrényes Kristóf a költő szívének fontos szövegeket tolmácsolták a közönség számára.