Beiratkozás az V. osztályba a 2020 - 2021- es tanévre

2020. május 10.

Kedves diákok és tisztelt szülők!
Iskolánk a 2020 – 2021- es tanévben is 2 ötödik osztályt indít, mindkettőt intenzív angol nyelv szakosítássalEnnek megfelelően, diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátíthatják el az angol nyelvet.

A jelenlegi helyzetet figyelembe véve, még nincs pontos miniszteri szabályzó arra vonatkozóan, mikor és milyen formában lesz megtartva az angol tudásszint felmérése. Valószínűleg az iskolai év befejezése után. Amint megtudjuk, közöljük a  pontos információt a honlapunkon, facebook oldalunkon és a nyomtatott sajtóban.

Az eddigi felmérőkre javasolt minták a következőek:

Minta az angol tudásszint- felmérő írásbeli részére: Írásbeli tétel minta - 2018 -Model de subiect - scris

Minta az angol tudásszint- felmérő szóbeli részére: Szóbeli tétel minta - 2018 - Model de subiect - oral

Az angol tudásszint- felmérőre jelentkezni az iskola titkárságán lehet, a 0259431787-es telefonszámon.

Szeretettel várjuk leendő ötödikes diákjainkat!

VERSENYFELHíVÁS

2020. május 05.

Iskolánk diákjai még ebben az időszakban is nagyon aktívak és az alábbi kreatív – művészeti versenyekre jelentkeztek:

A Partium  Egyetem által meghirdetett vizuális projektre, melynek címe Szemlélek,

ReDesign népművészeti hagyományokon alapuló tárgyalkotó és díszítőpályázatára,

A Partium  Egyetem által meghirdetett kreativitás versenyre- VIZUÁLIS PROJEKT címmel.

Sok sikert kívánunk a versenyzőknek!

De departe și aproape

2020. április 29.
Departamentul de Artă al Universității PKE a anunțat o competiție pe tema solidarității. Eleva școlii noastre Bíró Tímea-Ingrid participă cu proiectul ei cu titlul "De departe și aproape". Vă rugăm să votați pe proiect. Termenul de votare 02.06.2020.

Távolról is közel

2020. április 29.

A PKE Művészeti Tanszék szolidaritás témában pályázatot hirdetett. Iskolánk diákja, Bíró Tímea-Ingrid Távolról is közel című pályamunkájával jelentkezett. A pályamunkára 2020. június 2-ig szavazhatnak. Köszönjük szépen!

"Évszázadok öröksége" művelődéstörténeti vetélkedő – döntőben az adysok!

2020. április 28.

Az Oktatási Hivatal EFOP 3.10.1-17 második alkalommal hirdeti meg az Évszázadok öröksége című művelődéstörténeti vetélkedőjét a Kárpát-medence magyar tanítási nyelvű iskoláinak diákjai számára.

A verseny témája a 2019/2020-as tanévben: Magyarország a reformkor, a forradalom és szabadságharc idején (1825–1849)