Christianitatis thesauri

2020. április 07.

Elevii claselor VIII - XII vă prezintă secvențe ale drumul calvarului - VIA CRUCIS din cadrul temei Christianitatis thesauri - Comorile creștinismului-, expoziție ce se desfășoară pe parcursul anului în curs în clasa a XI-a/A, vizavi de bibliotecă. Cu toate că suntem izolați, ei nu s-au dat bătuți și au trecut în spațiul virtual. Să le admirăm iscusința, hărnicia, uneori naivitatea, dar, de cele mai multe ori, perseverența.

Totodată, cu toată solitudinea la care suntem supuși,am credința că această depărtare ne va apropia mai mult ca oricând. Vă doresc să aveți parte de sărbători fericite alături de cei dragi.

Megtartották a Zrínyi Ilona Matematikaverseny díjkiosztóját

2020. április 04.

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny immár 25. díjkiosztó ünnepségét tarthatták meg Bihar megyében március 9-én, a versenyt egyébként 31. éve szervezik meg. A Bihar megyeiek ezelőtt negyed évszázaddal csatlakoztak a vetélkedőhöz, akkor körülbelül 150-en vettek részt rajta. . Ez a szám mára 1229-re nőtt, ugyanis az idei tanévben ennyien versengtek az első helyekért, mondta el lapunknak Báthori Éva megyei szervező. Az országos versenyre ezúttal 10-en jutottak tovább Bihar megyéből.

Alkotások

2020. március 27.

A tizedikesek heti feladata egy 3D figura elkészítése volt, otthoni talált tárgyakból, Giacometti híres szobrász alkotásaiból inspirálódva.Nagyon sok kreatív, ötletes munka született, melyekből kiállítást készítünk majd az iskolában.

Tavaszi hangulatot idéző képeket kellett alkotni a kilencedikes diákoknak. Tanulmányozták az impresszionista festőket, illetve Vincent van Gogh alkotásait. Gazdag színárnyalatokkal, pöttyökkel és kacskaringós vonalakkal hozták létre az ügyes, kreatív, festői alkotásaikat.

Váradi diákok a Magyar világ 1938–1940 kiállításon

2020. március 09.

A magyar kormány támogatásával kedden közel 150 nagyváradi magyar diák tekintette meg  tanárai kíséretében Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeumban a Magyar Világ 1938–1940 című időszaki kiállítást. Az utazást a Rákóczi Szövetség Bihar megyei szervezete koordinálta.

Ha a diák dönti el mikor szeretne versenyezni... Angol nyelvű kreativitásverseny

2020. március 08.
A Partiumi Keresztény Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Kara által meghirdetett kreatív írás versenyen kitűnő eredménnyel szerepeltek az Ady Endre Elméleti Líceum diákjai.

III. Országos Magyar Matematika Olimpia (OMMO)

2020. március 01.
2020. február 11-16. között Déván rendezték meg az Országos Magyar Matematika Olimpiát. Iskolánkat a következő tanulók képviselték: 5. osztály: Szatmári Patrick-Roland, 8. osztály: Bimbó Zorka, 9.osztály: Bodnár Mónika-Brigitta, 10.osztály: Kun Édua-Boróka, Székedi Dávid, Brînda Cristian, Hosu Gábor, 11.osztály:Árva Norbert-Ákos, Divin Judit, Bede Ákos-Máté.

Zöld programok az Ady Endre Líceumban

2020. február 29.

Ebben a tanévben az V. Semmelweis Egészségverseny online fordulóiban a 11.E osztály tanulóiból álló “Polipeptidek” csapat (Bakos Dóra, Bíró Timea, Búzási Vivien, Kapalai Gergő, Perei Ágnes) és a 10.E és 11.D diákjaiból alakult “Adypociták” csapat (Bíró Bernadett, Majercsik Szilárd, Péter-Pakó Henrietta, Strifler Márk, Vér Roland) vettek részt.